Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem čím ředit konkor

Ahoj, koupil jsem 30 litrů Konkoru 103 na konzervaci železa co mám na skladě. Stříkám to ručním rozprašovačem, olej je moc hustý a nechce to pořádně stříkat, čím to naředit? Technický benzín? Petrolej? Nafta?

můžete jej ohřát a stříkat horký.Jinak ředit petrolejem ale můžete i naftou.Ale osobně bych to stříkal lakýrnickou vzduchovou pistolí.Potom by ten olej šel stříkat i při normální teplotě cca 20 stupňů.Ruční rozprašovač není to pravé ořechové tam musíte mít hodně naředěno.

On v tom až zase tak velký rozdíl není.Pravda je ta že pokud máte horní nádržku tak je pistole ochotnější brát i hustší materiál.Samozřejmě že všechno je také odvislé od velikosti trysky.Spodní nádržka tak tam to funguje na pribncipu jako fixírka.Osobně dávám přednost horní nádržce.Ale i ta má dostatečnou kapacitu téměř půl litru a to vám dokáže ruku unavit při práci.Navíc plnění je praktičtější.To ale záleží na vás pro co se rozhodnete.