Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký šunkostroj je lepší?

Dobrý den,
chtěl bych otci koupit pod stromek šunkovar, jelikož o něm hodně mluví. Ani sám neví jaký, natož abych to věděl já. Něco jsem našel na webu. Který by jste koupili vy? Otec raději kupuje jednou a pořádné věci, tak myslím, že ten plastový asi nehrozí, ale třeba máte dobré zkušennosti.

a. nerez zde
b. hliník zde
c. plastový zde

Nejlepší by byli přímo postřehy z praxe.
Děkuji za tipy.

Do plastového bych také raději nešel - nemám rád plast v kuchyni. Já mám zkušenosti s tím nerezovým - co dodat - fungoval. Jen mi přišlo že pružina neměla potřebný tlak a šunka byla "díratá" ale to také může být mojí nešikovností:) Hliníkový vypadá bytelně

tie diery sú skôr spôsobené hrzbšou štruktúrou zmesi a absenciou tých umelinových priemyselných plnidiel,ktoré pri priemyselnej výrobe "zalejú" vniknuté dutiny svojou umelou želatinovou konzistenciou,to si tam doma do toho nedáš a pri varení tam vniknú prirodzené trhliny a dutiny,kadial unikajú plyny a bubliny pri zahriatí zmesi a varení-doma uhádnuť ten správny pomer jemne a hrubo zomletej zmesi mäsa si vyžaduje určité experimentovania,aby to bolo to pravé orechové,učený nikto z neba nespadol,záleží aj od kvality a tlaku pružiny,tie z predošlých odkazov vyrábané pre orion plus cz/sk bývajú obvykle dostatočne kvalitné.....

Silu pruziny neviem nemam to, ale nechapem preco doprcic neurobia ten so silnejsimi pruzinami z nerezu? :)
Hlinik podla mna neni dobry k potravinam, a nejde len o kyseliny. Navyse prave kvoli tomu ani "mytí v myčce - NE". lebo asi by sa tam ten hlinik postupne rozpustil :-) Tie oxidy hliniku su na povrchu a furt ich kdesi potom budes rozmazavat pri umyvani na vsetko ostatne, ale evidentne nemam rad hlinik :-)

P.S: maso sa tam dava stejne do igelitoveho sacku takze z hladiska masa to mas asi jedno ci hlinik alebo ne. Ale skus si hladat este silne pruziny a cele z nerezu, ak to nahodou existuje :)