Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem aku zvaracku na slabe kable-rozvody?

zdravim,moj problem spociva ze mam na zvaranie stare trafo zdedene,snad 35rocne homemade ,velke 50-60kg...a v dome mam stare rozvody ,hlinikove...nedavno mi namontovaly nove hodiny a pri zvarani ukazuju odber aj 7-8kw co som sa zhrozil a ani ju uz nezapinam...mam taky dotaz, dotazy
1. ked budem pokracovat mozem ocakavat ze mi v stene zhory alebo sa roztavi nejaky kabel... pre istotu som pouzival zastrcku co najblizzsie k hodinam...do elektriky velmo nevidim a mozno to je este v norme a robim zbytocnu paniku
2.aj by som zainvestoval do novej ale ktora bude taka co ma mensi odber...obzeral som si Omicron GAMA 160 ,ale aj do co2 by som zainvestoval
to moje trafo zvara slusne pre mna amatera a obcasneho lepica staci..... ide mi hlavne o tie rozvody ,nechcem robit nove nakolko moja dielnicka sa nachadza v starom dome ktora dosluhuje a nechcem investovat do nej....vdaka za reakcie..

Záleží na dost věcí, vedení, spoje, jištění. Je to 3 fázové? to je cca 20A. jak a čím si změřil příkon?
Každopádně bych se trochu (možní víc bál) může být špatně odjištěný obvod nebo dosluhující vedení. To bohužel taky stárne. Nejlepší je prohlídka RT nebo schopného elektrikáře. Asi by bylo čisté řešení použít nový přívod pro tuhle potvoru.
O nové ti neporadím, to není moje parketa

Nejaky novy invertor, napriklad ja mam Solution IGBT 160 . Pri beznom vareni 16tka istič drzi uplne v pohode. Okolo domu aj tak malo kedy zvaram s elektrodami vacsimi ako 2,5 a tam skutocne prud okolo 80 - 90 A staci. Nemeral som prud aky to vtedy odobera zo siete, ale nebude to nic strasne. Ak Ti tam teraz drzi ten transformator, tento daleko ucinnejsi invertor siet urcite nepretazi.

Jsem pochopil, že kdyby ti nenamontovali nové hodiny, tak by jsi svářel v klidu dál, takže v tom klidně pokračuj, maximálně bych si k té svářečce dotáhl nové vedení, když už se o ní začalo mluvit :-)

I kdyby sis koupil nový invertor, starou svářečku určitě zachovej a nezbavuj se jí. Ty nové levné invertory jsou docela srágory, co se týče spolehlivosti, to víš elektronika, elektrolyty, a plánovaná životnost :-(

nuz pokal by som nemal boja tak mi staci aj stare trafo...ale pozeram-konvertujem a mi vychadza 8Kw na 33A a to uz je polla mna aj dost ,ale ako som pisal v elektrike nie som doma preto som sa pytal aby som nekupoval somarinu..stare trafo ked tak urcite nadam do srotu..