Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prudovy chranic

Ako sa chova 4 polovy (3fazovy) prudovy chranic ak je pripojena len jedna faza? Testovacie tlacitko nevypne, vrtacka mi ho vyhodi. Jednofazovy na kupelnu testovacie tlacitko vyhodi, zasuvku som zatial nemal ako odskusat. Pe a n mam spojene za hodinami, do bytu ide kazdy samostatne. Nejaky napad?

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9 1/Fi-rele2.gif
Proudový chránič funguje na principu rozdílného proudu - proud, který do spotřebiče vtéká, musí i vytékat (jednoduše řečeno). Pokud se tento proud liší - vstupní > výstupní, chránič vypne.
Třífázovému chrániči by mělo být jedno jestli připojíš 3f nebo jen jednu fázi, důležitý je nulovací vodič, kterým poteče proud zpět.