Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Přetištění" náčrtku kresby na dřevo

Dobrý den, chystám se něco vyrábět a potřeboval bych přenést obkreslený náčrtek na dřevo. Resp. bych potřeboval něco, jako dělají tatéři. Nakreslí si obrázek na takový průsvitný papír (asi speciální tužkou) a pak nastříkají kůži nějakým roztokem a náčrtek se obtiskne na kůži. Potřeboval bych něco takového, jelikož si chci právě něco překreslit na průsvitný papír a poté to přenést na dřevěnou plochu. Nevěděl by tady někdo, jak by se to dalo realizovat ?

Děkuji :)

můj děd, (písmo)malíř a natěrač, používal pauzák a ostré rádýlko s bodci. Tím když po pouzáku přejedeš (na měkkém podkladu), udělá do něj dírky. Pauzák pak přiložíš na dřevo a buď použiješ namletou tuhu/hlinku, nebo nastříkáš barvu. Přes ty dírky získáš rámcový obrys motivu, který pak můžeš ručně vymalovat.

rádýlko něco jako toto: http://www.galanterka.cz/pictures/zbozi/radylko-15 cm.jpg