Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdíl mezi barvami

Dobrý den,
potřeboval bych nějak zjistit která z uvedených barev je tmavší: RAL 2004 a RAL 2009. Podle vzorníku jsou skoro stejné, koupil jsem si vzorky a zkusil na zkoušku nastříkat kusy plechu ale pouhým okem to bohužel nepoznám.

Grafik nejsem, takže nedokážu říct, jestli lehce rozlišná saturace ovlivní potom celkovo vjem barvy, ale stačí porovnat čísla HSL a HSB modelů. (hsl = hue, saturation, lightness; hsb = hue, saturation, brightness)
Takže podle HSL asi stejně světlý a podle HSB RAL 2004 asi o fous světlejší.

Nebo se kouknout na klasický rgb a podle něho je v RAL 2004 víc červenější a ubraná trochu modrá.

Imho. na plech absolutně nepodstatný a vzít, co přijde první pod ruku.