Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výroba zvonce

Zdravím všechny šikovné ruce. Potřeboval bych poradit,jak nahradit zvon k čertovi. Zvon nemám a kvůli jedné příležitosti přeci kupovat nebudu. Chtěl bych něco na způsob plechovky s matkou uvnitř. Jenže plechovka moc randálu nenadělá. Děkuji za každou radu

Jo, ten je dobrej. Taky ale stačí prohnout kus silnějšího plechu podélně do žlábku, pak to přehnout příčně v půlce tak, aby se boky dotýkaly, koncové rohy snýtovat dohromady tak, že vznikne "slepá trubka". Potom dáme doprostřed matku na provázku a "chraplavej" kravskej zvonec je hotovej - bratru za 3/4 hodiny ZDARMA :-D

Ne plechový, ale ocelový kryt zvonce, například kus 6/4" trubky zavěšené na koženém nebo drátěném poutku a zní to dost nahlas.

Čerti ale prý chřestí řetězy, třeba se vám pak bude řetěz hodit na vrata nebo na přivázání kola u hospody ke stromu.

Je moderní doba, zkuste si najít zvuk zvonu na internetu, nahrejte ho do mobilu nebo tabletu a můžete ho pouštět. Například na tags-bell.html jsou vzorky (samples) zvuků (sound). Jsou tam různé, například School Bell, který vystraší děti, že zvoní ve škole.

Celkem pěkně zvonil zvonec vyrobený z vložky do staré remosky.
Její tvar vlastně vymezoval díru v bábovce, pokud se tam pekla.
Vlepit kolík z truhlářské tyčky jako držadlo a korálek nebo matičku na provázku.