Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem příprava TUV:el.boiler,nebo raději zásobník k plyn.kotli?

Protože mne zřejmě příští rok čeká výměna el.boileru a plynového kotle,
chtěl bych znát vaše názory,co je lepší použít k přípravě TUV.
El.boiler s "nočním" proudem,nebo plynový kotel s ohřevem průtokovým,nebo s ohřevem v zásobníku.
Případně,jaký plynový kotel by jste mi doporučili.Výkon kolem 17kW.
Jedná se o rodinný domek z roku 1929,částečně zateplený.
Doposud mne slouží závěsný plyn.kotel MORA 671 z roku 1981 a měděný el.boiler RUJA 120 l,z roku 1948;-)

Kondenzačním kotlem rozhodně nic nepokazíte.Minimální úpravy komína a funguje to.
Zvolil bych kombinaci plynového kotle bez ohřevu teplé vody se servoventilem.
Plynový kotel topí do baráku, vy se osprchujete, ventil otevře ohřev vody v boileru a až ho nahřeje přepne se zpět na topení v domě.

Ale to je jen takový návrh, jak to lze udělat.Prodiskutujte s dobrým topenářem.

Jinak v práci montujeme Wiessmany.Lidi to docela kupují a chválí.Ale tím tady nechci dělat reklamu.

Ve svém domečku mám ohřev teplé vody a plynový kotel na sobě nezávislé.
Když jsem před dvěma léty měnil Quadrigu - plynový ohřívač vody, srovnával jsem plynové a elektrické ohřívače.
Srovnáním nákupní ceny a ceny provozu (a snad i dalších parametrů) mi vyšel výhodnější plynový. Rovněž doporučení z mého okolí zněla ve prospěch plynového, který jsem také zakoupil.
Detaily si již nepamatuji, ale srovnání si stejně každý musí zvážit sám.