Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem led osvětlení

Dobrý den,

mám doma halogenové svítidla (zhruba tato: http://www.elektrohartman.cz/kanlux-mateo-dlp-250- gr---downlight, možná starší model) v provedení dvou a čtyř halogenových zdrojů AR 111.
Po 6 letech mi začínají odcházet trafa (snad to nazývám správně, nejsem odborník, jedná se o krabice, do kterých jde 220 V a mění je na 12 V), tak bych chtěl koupit nové a při té příležitosti nahradit stávající halogenové zdroje za LED (nejspíš tyto: http://shop.lumenmax.cz/LED-Zarovky/LED-G53-AR111/ Lumenmax-LED-zarovka-AR111-9W-550-lumen-WW.html). Poradil by mi, prosím, někdo, jaký zdroj bych měl koupit (proudový nebo napěťový zdroj popřípadě něco jiného)?
Světla mám v interiéru a průřezy v sádrokartonu jsou dost velké, takže mi moc nezáleží na velikosti trafa. Nechci nic špičkového, ale něco, co je spolehlivé a cenově dostupné.

Díky.

JanB

Jake trafa zacali odchazet? Trafo (ak to je transformator z natocenych dratov - pozna sa tak ze je tazky a velky) urcite neodchazi, mozno mas nejake cinske spinane zdroje a ne trafo, potom staci kupit nejaky slusnejsi iny ktory nebude odchadzat. Zdroj chces na 12V, aj na halogeny aj na tie hotove LED reflektory je treba napatovy zdroj (halogenom je jedno ci je striedave alebo jednosmerne, pre LED je dobre (alebo nutne, zavisi od konkretnej "ziarovky") mat jednosmerych 12V). Musis aj pozerat na zatazitelnost (max prud v A alebo vykon vo W), podla toho kolko tam toho chces napojit na ten zdroj (a vsimat si aj ze halogen zere nasobne viac jak LED)

Inac existuju aj LED na 230V, potom nepotrebujes trafo ziadne (vymenis patice za GU10 to sa pouziva na 230V)

A ked is kupis nejake lacne cinske LED reflektory tak budes asi nespokojny s vygrcanou farbou ktora vypadaj jak keby niekto nacural na stenu :-)

Je to trochu složitější. Pokud budeš mít spínaný zdroj určený na halogeny, tak ti LED reflektory svítit nemusí. U těchto zdrojů je třeba , aby jely v nějaké minimální zátěži. Takže pokud budeš mít např. zdroj 60W = 3x halogen 20W a dáš tam místo halogenek LED např 3x5W = 15W, tak to svítit nemusí. Na LED je lepší zdroj k tomu určený. Jak se vůbec projevuje to, že odchází trafa?

Zdravím,

tak ono trafo se nazývá elektronic halogen transfoformer, vymontoval jsem ho. A že nefunguje, jsem vyvodil z toho, že halogenové svítidla nejprve svítila méně, pak nesvítila třeba dvě ze čtyř, pak zase svítila všechna a nakonec nesvítila ani jedna. Když jsem koupil nové, tak také nesvítila, ale pokud jsem je dal do jiného svítidla, tak svítila v pořádku, a to dokonce i některá z těch starých. Navíc proud do trafa šel, to jsem vyzkoušel zkoušečkou.

Chtěl bych se teda zeptat, zda pro ty 2 LEDky o 9W bude stačit tento zdroj

http://www.smdledzarovky.cz/napajeci.zdroje.led/vn itrni/kanlux.18041.drift.led.0.30w.elektronicky.na petovy.transformator.12v

Nebo tento

http://www.ges.cz/cz/zdroj-sitovy-pro-led-aplikace -lps-goobay-12v-2-5a-GES07507807.html

Děkuji

JanB