Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co na klouzající zámkovku?

Zdravím,
s blížící se zimou řeším opakující se problém, jak ošetřit nájezd k domu. Je to převýšení cca. 100 cm na 5 metrech. dali jsme tam zámkovku, ale nebyla to šťastná volba. Jak to trochu pomrzne, tak to klouže neskutečně.
Řešením by bylo to nadstřešit, ale do toho se zatím moc pouštět nechci. Zatím to v zimě řeším tak, že se snažím, co nejrychleji odklízet jakýkoli sníh a udržovat nájezd suchý. Proti namrzajícímu dešti to je ale marné...
Pak na to taky nechci používat nějakou chemii.
Napadá mě na to položit nějaké pásy nebo rohože, které by neklouzaly. Zatím jen myšlenka a nemám nic konkrétního. Chtěl jsem místní zkušené matadory požádat o názor, jak by to řešili? Případně pokud pásy, tak z čeho by to doporučili.
Přikládám fotku, kde to je vidět.
Díky za inspiraci, Michal

Když nechceš chemii (sůl), tak jedině sypat pískem. Anebo - jestli topíš v klasických kamnech - tak popelem. To je nejjednodušší a nejúčinnější. Cokoliv jiného podle mě fungovat nebude, ledovka z mrznoucího deště klouže na libovolném podkladu.
Ještě je pak možnost zařídit se jako na Islandu - vyhřívaný chodník. To by fungovalo na 100% a nemusel bys ani odklízet sníh...

100cm na 5m? To je nic, já mám zámkovku do garáže s převýšením cca 70cm na 1,5 metru, navíc nájezd je jen mírně širší než je auto, takže jakékoli klouzání znamená odřít auto o beton. ;-)

Nejjednodušší řešení je smeták a sůl, nic účinnějšího není. Řešením by asi byl i starý koberec s delším vlasem, který by ale musel být upevněný a napnutý, počítej ale s tím, že po zimě bude na vyhození. Pro pěší by mělo stačit udělat cestičku z upevněných kokosových rohoží (mají kovové/drátové jádro):

[http://eshop.romak.cz/files/prod_images/temp_big/k okosova-rohozka-60x39cm.jpg]