Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem radiator netopí

Dobry den,
V bytovce topim kotlem za pomoci samotizky,nejvetsi radiator ( ktery je zaroven nejvys) topi jen v horni polovine,tam je varici ale odvodni trubka je skoro studena.Zavsdusneny neni.Je nejaka varianta krome obehoveho cerpadla?
Dekuji

Pokud doteď fungovala dobře A NA SOUSTAVĚ NEBYLA UDĚLÁNA ŽÁDNÁ ZMĚNA, typoval bych na zavzdušnění (odvzdušnit při vychladlém topení), nebo poruchu některého ventilu, který nelze plně otevřít - sám víte, čím jste hýbal :-/
Pokud došlo třeba k výměně některého radiátoru, kotle, části potrubí... je chyba tam, ale možná bude stačit jenom lépe vyvážit soustavu. Přivírejte zvolna a postupně ty radiátory, které topí celé až dolů na nejvyšší teplotu (vracečka z nich je nejteplejší). Cílem vyvážení soustavy by měl být stav, kdy všechny VRACEČKY ze všech radiátorů jsou stejně teplé (stoupačka nemá vliv - má vždy cca stejnou teplotu, jako kotel).

Zmena probehla takova ze radiator je delsi.Nastehoval sem se do pronajmu a nechal radiator majitelem vymeni.Puvodni nemel dostatecny vykon.Dalsi vec na kterou jsem ted narazil je expanzni nadoba u kotle(uzavrena expanzka) chtel sem zkontrolovat tlak,ale z ventilku vystrikla voda(takze je pravdepodobne praskla membrana)volal sem predchozimu najemci a ten mi rekl ze o tom vi ze tak topil asi 3 roky a tvdi mi ze ta nadoba je tam k nicemu ze vsechny radiatory topily a to pro nej bylo dulezity.Proto mam tedy jeste doplnujcici otazku jak moc dulezita ta nadoba dole je.Pravda je ze ty radiatory topi az na ten jeden dlouhej.A posledni info na ktery sem prisel ze pri ovsdusnovani z toho "malotopiciho" radiatoru z nej tece voda hodne pomalu.Ostatni radiatory strikaji vzduch a posleze vodu.Ten jen "čurá" :-))