Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení internetu na mobil

Dnes mi odešel router a mám jen možnost připojit počítač přes kabel a domácí wifi mi nefunguje. Chyba je v routeru a minimálně týden nebudu moct nový nainstalovat. Měl bych dotaz, zda jde připojit mobil na internet přes kabel, nebo nějak přes počítač. Je třeba nějaká aplikace, která z počítače udělá přístupový bod?

Ve Windows je již od dob Vist možnost nastavit wifi adaptér počítače, aby se choval jako wifi hotspot - sdílel své připojení k internetu. Nikdy jsem to ale nezkoušel, nastavuje se to ve správci síťových připojení.

záleží aj od mobilu,napr. niektoré nokie/aj staršie/ treba po pripojení nastaviť na vytáčanie čísla *#99,tým sa prepnú do režimu modem a môže sa tak nastaviť zdielanie internetu mobil/pc,na niektorých samsungov treba vybrať generic samsung LAN/wifi adapter etc....bližšie viz manual k dotyčnému telefonu......