Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Styk dreva na terase a balkóne

Ahojte,

mám visutý balkón z pod valbovej strechy. Na dva nosné trámy dĺžky 12m z červeného smreku (modřínu) mám pripravené palubovky z agátu. Budem ich chytať na nerezové vruty, medzi palubkami bude medzera 0,5cm.
Obávam sa životnosti dreva v styku trámu a palubovky. Určite tam bude vzlínať vlhkosť.

Bude drevo postupne nahnívať? (skôr smrek ako agát)

Nenašiel som na nete žiadne riešenie, každý podobným spôsobom robí terasu, pravidelne z vrchu natiera, ale tento detail nerieši.

Řešil jsem podobný problém dle rad našich předků.Já před nimi smekám .Vyschlé palubky modřínu připraveny na míru jsem na slunci nahřáté nechal nasát fermeží. Po nasátí a oschnutí namontoval,jednou přetřel a bylo hotovo ! Jsou tam od roku 1997.