Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem překapávač na čaj

Prosím Vás, máte někdo zkušenost s překapáváním sypaného čaje v překapávači na kávu? Normálně bych použila filtr, ale bude čaj dobře vyluhovaný? Díky.
Mám na mysli elektrický překapávač.........:-)

My jsme používali tohle:
http://kutilska.poradna.net/q/view/96674-topne-tel eso-do-kavovaru-eta-7174-presto
To má výhodu, že si večer nastavím, kdy chci ten čaj mít a když ráno vstávám, už je vařený (ale už to nepoužívám, jako důchodce vstávám, když se vyspím a stačí mi obyčejná varná konvice:-).
Jak jsem psal, že po několika letech používání mi odešlo topné těleso, tak jsem koupil nové, namontoval a vařilo to dál.

Čaj se musí na rozdíl od kávy určitou dobu louhovat, takže překapávaný asi moc valné kvality nebude a bude to spíše obarvená voda. Na čaj jsou určené konvice, kde se po určité době louhování oddělí směs. Dají se použít i na kávu. To je můj soukromý názor. :-)

Pouzivam leta nejlevnejsi prekapavac na kavu a funguje dobre jak s pytlikama, tak se sypanym cajem ve filtru.

Vyluhovane je to dost, uz prvni kapky varici vody nasaknou do caje, pak uz je ten caj celou dobu "ponoreny" ve varici vode, ktera se prubezne vymenuje (jak to kape zhora, tak to zdola odteka), takze je to pro luhovani podstatne lepsi, nez pytlik do konvice, kde se lokalne udela silny vyluh (v pytliku) a dal se to moc neluhuje, zatimco u hladiny je porad jeste cista voda - tedy se to musi porad prubezne michat - v kavovaru to proteka samospadem a pro luhovani se porad dodava voda cista a vyluhovana smes se odvadi - tedy je porad na luhovanem caji cerstva smes, nejvetsi spad koncentrace a nejlepsi vykon luhovani.

(BTW: ona ta voda neni zcela varici, protoze je kapalna a po ceste ze spodku(kde se odebira a ohriva) nahoru do prekapavaci prostory stihne trochu zchladnout - coz caji take neni na zavadu. Presnou teplotu jsem nemeril, ale protoze stoupaci trubice neni nijak izolovana, tak bych tipnul spis k devadesati, nez ke stovce.)

Ostatne staci porovnat caj z kavovaru s cajem z konvice, oba pripravene ze stejneho mnozstvi stejne vody a caje - ten z kavovaru je (zvlast v pripade pytliku) vyrazne silnejsi.

Taky se dela mnohem silnejsi z filtrovane vody a chutna o poznani lepe (takze varime zasadne z filtrovane, ale kdyz kamaradi misto ni obcas napusti obycejnou, tak se to po chuti pozna - pritom jde o slepy test, kdy pripravu nevidime a oni to nerozlisuji, jen na zadost to nekolikrat udelaji z filtrovane, nez zase zapomenou a caj je najednou jiny)