Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aku nabiječka

DObrý den den zdá se že mi odešla nabíječka u aku vrtačky black decker.multimetr nemám ale napadlo me vymeni trafo. Originalni je 14,5 v 220 ma 12w .Doma jsem našel 2 zdroje s hodnotami 23vdc 230 mA 18W a druhý 12V 0.83A 10VA.kdyz tam dam ten první neodpalim neco ? Nebo je nejáká jina moznost nez kupovat original drahou nabijecku ?

""Nebo je nejáká jina moznost nez kupovat original drahou nabijecku ?""

Ano, je. Nejdříve se přesvědčit, je li trafo skutečně vadné. Zdá se mi to méně pravděpodobné, než něco jiného. Zkusit jestli trafo jde, je možné třeba připojením autožárovky. Třeba 12V, 15W. Pokud žárovka svítí, je to dobré.
Pokud je trafo oddělené, od držáku baterie (Adaptér do zásuvky), může být vadný spojovací kablík.
Jinak nabíječka může mít odpálený usměrňovač, nebo vadný obvod aut. vypnutí a podobně.
A nebo také vadné trafo... :-)

moje zkušenost je ta že se většinou trafo nespálí ale odejde tepelná pojistka.Jestli se na to cítíš tak obal ve spoji opatrně oddělit odmotat kus izolace aby jsi se dostal na to pojistku.Potom máš dvě možnosti pojistku vyměnit a nebo to nechat na ostro.Potom ale riskuješ že to trafo může shořet pokud dojde z nějakého důvodu ke zkratu.Ony ty káblíky jsou z takového divného polotvrdého matroše že se mohou zlomit a jít do zkratu a potom ta pojistka odejde.

Ked tam budes davat co ta napadne a neni tam elektronicky regulovany nabijaci prud (neviem co tam v tej tvojej nabijacke je), tak ti tie akumulatory mozu aj explodovat do hlavy. S akumulatormi sa nesranduje, tie odpaluju ne seba, ale odpalia teba kamsi kde sa ti to nebude pacit :)