Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kondenzátor ke kompresoru

Dobrý den , prosím o radu ohledně velikosti kondenzátoru na rozběh jednofázového olejového kompresoru monobloku( klikovka je přímo na hřídely motoru a přední víko je součástí klikové skříně) má asynchronní motor 2800ot/min a údajně 1800W ,koupen přes inzerát , tlak 8 Bar , olej vyměněn, přidřený píst se nezdá , jen se v poloze kdy jde píst nahoru nerozeběhne , stačí pootočit za úvrať a rozběhne se , natlakuje, vypne , a pokud se dobře zastaví tak i rozběhne. Odlehčovací ventil funguje , po vypnutí odfoukne.motor bere 10,2 A v chodu , při rozběhu 13A pokud to dá a pokud jen vrčí tak 22A. kondenzátor je tam trvale připojen na 400V s hodnotou 8 mikroFarad. A to je právě otázka ,dle mne je to málo , štítek nemá a v technických datech na netu ,ani ve stažených návodech jsem hodnotu nenašel ,proto prosím touto cestou o radu jak velký tam má být dle mne laicky minimálně 16 mikroFarad . děkuji za rady

Viděl bych kondenzátor na napětí spíš tak 400V nebo vyšší - na tom kondenzátoru dochází k nějakému vektorovému součtu a napětí je vyšší než jednofázové efektivní.