Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpad od dřezu

Dobrý den. Potřebuji vyměnit prasklé novodurové koleno u odpadu. Je přilepené z obou stran na trubkách také z novoduru. Stačilo by nahřátí horkovzdušnou pistolí? Nechci je poškodit. Děkuji.

Dobře slepené novodurové trubky se nedají rozlepit, drží to fest. Než by vám to přišel načisto opravit nějaký řemeslník s dobrým nářadím, by možná stačilo prasklinu v novodurovém kolenu provizorně nebo i na hodně dlouho dobu zalepit. Pokud v kolenu není tlaková voda, například v odpadovém potrubí, přelepit, přeplátovat prasklé místo vhodným materiálem (například oblým kusem stejného materiálu - trubky, kolena) vhodným lepidlem nebo tmelem. Záleží na velikosti praskliny a také na tom, jestli se materiál pohybuje, například odpad teplem při vypouštění horké vody.