Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze opravit upadající obkládačky v koupelně?

Dobrý den,

v koupelně mi začali odpadávat obkládačky (viz foto POHQt.jpg ,
Gt0u.jpg , zvQWm.jpg ).

Když jsem zkoumal i zbytek obkladu, tak to vypadá, že je zasažena celá horní vrstva obkladu. Proto bych rád celou horní řadu odstranil a nahradil ji novým obkladem.

Má otázka zní:
- Jakým způsobem co možná nejšetrněji původní obklad odstranit?
- Jakmile obklad odstraním jak ošetřit podklad? Co musím udělat předtím než nanesu lepidlo a začnu pokládat obklad.
- Je ještě něco na co bych si měl dát pozor? Například nějak ošetřit i stávající obklad aby sem zabráníl dalšímu odpadávání?

Děkuji vám předem za radu protože jak se říká dobrá rada nad zlato:)

Ideálně.. proškrabat spáry škrabkou na spáry. Zaject špachtlí pod obklad a odloupnout. Podklad se odrbe kartáčem, omete košťátkem a pod nový obklad připraví aplikací kontaktního můstku. Orvat se to dá i bez proškrabané spáry ale je pravděpodobnost ztrát. Což je nepodstatné protože zpět nepůjdou, nebo snad ano? Každopádbně sundavat lepidlo z obkladaček bych nepřál ani úhlavnímu nepříteli.

Stávající obklad je na štuku, možná i přebíleném. To z fotky nepoznám. Špatně. Obkládá se na jádrovou omítku. Pokud je to tak pod celým stávajícím obkladem, nepomůže nic. Ani svěcená voda.

Děkuji za odpověď,

můj původní plán bylo, že odstraním pouze horní řadu obkladu, koupím nové obkládačky a nalepím je místo těch odstraněných.

Takže původní obklad bych zanechal a jen bych nahradil vrchní řadu. Má to smysl? Nebo mi to do půl roka všechno znova opadá? Děkuji

Pokud ostatní obklad na poklep nezní dutě, nemusí se hned sundavat a stačilo by opravit horní řadu. Pokud bude "dutých" málo, je na zváženou jestli opravit či ne. Ono v některých případech i zcela odfouklý obklad dokázal vydržet pěknou řádku let.