Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lepší vzhled a osazení zahrádky

Potřebovala bych poradit, jak začít se zarovnání a lepším osazením zahrádky.
Je tam moc keříků(rybíz, angrešt, maliny), všechno buď mezi stromy, nebo blízko sebe,zbytek povrhu je křivý a tráva halabala(sem tam jetel a další plevele).
Chtěla bych povrch zarovnat a keříky dát nějak systematicky. Ale pořádně nevím, jak začít, prosím, nemáte někdo šikovnou radu? Zahrádka je velká, ale chystám se ji dělat po částech.
Ráda bych většinu dělala strojově.
Moc děkuji za rady.

no v takovém případě je dobré začít nákresem a orientací světových stran abyste si nedala keře tak, že vám budou stínit od jihu...
takže bych začal na severní straně, zorat uhrabat a keře tam pak přesadit. U trávníků to vidím na totální herbiceid a nové založení trávníků. Trávníky ale potřebují slehlou zeminu, takže nachystat /tedy zrýt a vybrat plevele/a na jaře pak počkat jestli porostou plevele, případně opakovat chemickou likvidací..a někdy v dubnu-květnu vyset trávu, poválet , zalévat, nesmí zaschnout....ale neutopit, takže kropit několikrát denně..