Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Opakované spálení trafa

Dobrý den,mám v jedné dvojzásuvce zapojenou rychlovarnou konev a trafo na napájení LED osvětlení kuchyňské linky.Už se mi spálilo druhé trafo během 5-ti měsíců,může s tím mít spojitost ta rychlovarná konev?Mám stejně zapojených po bytě více LED osvětlení (pásků),ale jenom v te jedné zásuvce je problém.Jsou špatná trafa?Jestli nemají třeba slabou ochranu-jsou to 2A trafa,na způsob nabíječek na telefon.Nemám možnost jiného zapojení,je tam jen jedna zásuvka,tak to musím vyřešit.
Nějaký nápad?Děkuji.

trafo nemusí být přece do zásuvky jako na mobil, jde o to jaký výkon mají LED a jaký má trafo, já to řeším trafem umístěným za linkou nebo na lince a přívodní šňůrou s vypínačem..která jde rovněž následně do zásuvky.

Led pásek má 14W a zdroj mám 24W,volil jsem to pro jednoduchost a nekomplikovanost zapojení,proto taky ta rezerva.Vypínač tam mám,ale až za trafem,jen pro zapínání pásku.Pokud to dobře chápu,tak to vyřeším jen prodlužkou mezi trafo a zásuvku na kterou dám vypínač?Ono jde nejspíš o spínaný zdroj,nebude to dělat i tak problémy při společném zapnutí?Děkuji.

Připojení nebo odpojení větší zátěže může za určitých okolností na síti vyvolat napěťovou špičku.Pokud je to opravdu trafo, tedy transformátor, tak mu to ovšem nebude vadit. Pokud nazýváte trafem spínaný zdroj, tak tomu by mu to vadit mohlo. Pro začátek bych v zásuvce a nejbližších krabicích dotáhnul všechny šroubky.

Srouby si dotahoval kde presne? Musis podotahovat vsetky zasuvky postupne od tej kritickej az po rozvadzac, ptz spravidla je zapojenych viac zasuviek do serie, a blby kontakt moze byt na kazdej.

Ked odchadza nejaky zdroj (to co mas neni "trafo") kvoli konvici, tak si uz od toho vyrobcu nekupuj, lebo asi ten zdroj navrhoval debil. Ale moze to odchadzat aj kvoli kope inych veci, napr. sa to moze na tom konkretnom mieste aj prehrievat alebo mas nejaky divny ten LED pasik ze zere viac jak si myslis, apod.

Šrouby jsem prošel v celém bytě-pro jistotu,kdyby byla někde oxidace a pod.Pásek jsem měl na měřáku a nebere si víc než těch 14W.Od začátku podezírám zdroj,že je to zmetek-má nějakou slabou ochranu a dlouhodobě se nedokáže vyrovnávat s těma proudovýma "rázama" při vypínání a zapínání konvice.Pásek má diody 5630 je na hliníku a je ho něco přes 0.5m.

Oni ale od konvice nevznikaju zdroju ziadne prudove narazy, konvica je prevazne odporova zataz, tam maximalne vznikne nejaky velmi jemny napatovy zakmit, ak su vedenia vporiadku. Mozes skusit vymenit aj zasuvku (moze byt nejaka divna s blbymi kontaktami), ale ja osobne by som najprv skusil zdroj od ineho vyrobcu. Ak to kupujes nejake cinske noname z aukra/ebay apod tak skus nejaky slusnejsi.