Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napájení motoru

Zdravím, mám dotaz. Máme doma aku vrtačku poměrně starou a baterie už nic nevydrží a tak jsem se rozhodl ji napájet rovnou ze sítě. Vrtačka byla napájena 18V baterií, ale já mám k dispozici pouze trafo 230V/50Hz - 22V/0Hz při výstupním proudu 450mA. Mohu toto trafo použít k napájení motoru? Tedy nebudou ty 4V navíc moc?

Děkuji za odpovědi

Meris blbe. Napeti OK, muze bejt, ale ten proud je nesmysl. Jak to meris? Prikon toho motoru by byl 102.5mW. Jen pro srovnani, malej vibracni motorek v mobilu ma 3-4x vyssi prikon, a to po nem nikdo nechce aby utahoval vruty. Realne by ten motor mel zrat cca 1A uplne na prazdno a cca 20A pri poradnym zatizeni.

Kúpte si nabíjacie batérie AA 1,2V,na napätie 18V ich budete potrebovať 15 ks a zapojte do serie a strčte do obalu miesto starých článkov.Ak kontakty batérie potriete chlorovodíkovou kyselinou,tak vám cín chytne,drôt som dával 1,5 mm2 Cu.Ja som to takto spravil u vrtačky z Lídlu a tiež som tam kúpil tieto batérie a vyšli ma na 16 €.

tenhle problém nastal u aku vrtačky Ferm cca po půl roce.Ještě než jsem se naštval a šel koupit jinou vrtačku ale už ne Ferma,tak jsem do obalu naskládal aku 14 V z jiné.No a vrtačka,respektive baterie o nižším napětí spolehlivě funguje.Ale co mě opravdu fascinuje že ty aku od Ferma byly šmejdi co vydrželi těch půl roku a aku které jsem tam dal jsou staré 8 let když se mě podělala vrtačka respektině planetové převody.Ono záleží co si ty parchanti v té Číně objednají.Oni ty Číňani dovedou dělat kvalitně.Ale záleží na dodavateli co si objedná.Ale můj poznatek je ten že než si nechat opravit 2 aku tak vyjde levněji koupit komplet novou.

Keby ten zdroj nemohol, tak by sa vypol. PC zdroj nebude na vystupe znizovat napatie (co by bol nutny predpoklad k tomu aby bol mensi prud vrtackou). Ohmov zakon plati aj v cinskej vrtacke.

(a z toho vyplyva ze ked vrtacka funguje slabsie jak na tie baterky, tak tie baterky neboli 12V ale asi viac V)