Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prasknute sklo na sprchovej stene

Dnes mi pri montazi sprchove kutu polskej vyroby praskla v rukach tabula skla (cca 180x40). Praskla takym stylom, ze najvacsi kusok skla ma asi par cm, drviva vacsina z ulomkov je uplne malinka.
Nerozumiem tomu ako moze sklo prasknut, sklo som mal oprete o stenu, jednou rukou som ho drzal, bolo jemne podvihnute, ale inak nan neposobili ziadne vacsie sily.
Je to vadne vyrobena tabula, ked sa rozpadla takym stylom na milion kuskov a do skla nebolo udrete alebo to mam povazovat za vlastnost? Doteraz som zil v tom, ze pri rozbiti skla su aj vacsie ulomky a ze rozbite sklo vyzera inak.

Uz som sa medzitym co to docital na webe, takze rozbitie na milion kuskov vyzera byt ok z dovodu bezpecnosti. Zahadou je ako sa to mohlo stat len tak, pretoze som na 100% presvedceny, ze som do skla netukol, jedine, co v nom mohlo vyvolat vnutorne pnutie bolo, ze som ho drzal jednou rukou.
Uvidime, co povie miestny predajca a ako zareaguje na reklamaciu, pretoze keby aj pozitivne neviem, ci im to tam neoplieskam o hlavu cele.
Navod len v PL, fotky rozmazane po 45,kopii z kopirky, celu sprchu mam zlozit na zaklade 4(!) obrazkov, niektore sucasti sa zahadne v navoe uz zobrazia zlozene bez predchadzajuceho vysvetlenia, fotky rozmerovo neodpovedaju skutocnosti a na obrazkoch su suciastky, ktore sa v krabici nenachadzaju (asi mam "vylepseny" model). Ako bonus som ani po dvooch dnoch neprisiel na to ako narvat sklo s tesnenim do ramu.
Asi na to treba dalsiu VS, pravdepodobne polskeho typu.

Priznam sa, ze povod kutu som neriesil, psychologicky bol na cene, co som si stanovil a bol taky aky som chcel. Ze je polsky som sa dozvedel az dodatocne.
V nazve ma deluxe;o).
Skladam ho uz tyzden, plastove vylisky som musel orezavat nozom, pretoze sa im tazilo po vynati z formy ich opracovat, krytky na ventilatory maju ine roztece dier ako je na vrchnom diely, takze opat poradsisam (cize si spravit vlastne diery), navod je nezmyselny, takze som musel rozoberat vanicku, ktora sa skladala podla navodu ako prva, ale podla logiky sa na nu kryt bude davat az ako posledny, tesnenia na skla som tam narvat nevedel, tak som siel do predajne, kde som si vsimol, ze ich pracovnik to vyriesil tak, ze jedno tesnenie nedal a druhe orezal nozom, aby sa zmestilo....atd.
Sprchu som si natocil na mobil a podla toho to skladam, podla navodu by som naozaj nemal sancu.
Sklo mi samozrejme nezreklamuju a za nove chcu 80 eur, takze radsej na to ani nemyslim.
Uz som volal aj pravnicke, ci sa z toho neda nejako elegantne vyvliect, pretoze navod je zmatocny, su v nom diely, ktore tam v skutocnosti nie su, diely si treba opracovavat rucne este nozikom, diery nesedia voci protikusom a navod bol len v pl...bohuzial povedala mi, ze to mozem skusit, ale je to viacmenej na obchode.