Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyrovnání podlahy pod dlažbu na OSB a betonu

Zdravím,
v rohu místonosti v patře mám betonovou desku o rozměrech 140x80 na které stojí krb (70x70). Deska je položena na prknech, které jsou přímo na trámech.
Ve zbytku místnosti je plovoucí podlaha (na prknech co stojí krb cca 1cm zarovnání Liaporem, na tom 12mm OSB desky, 1cm kročejová izolace, na tom 6cm dřevovláknité izolace, 2x 12mm OSB a nakonec cca 2,8cm masivní dřevěná prkna).
Kolem krbu by byla dlažba (cca 1m, tzn. od stěn 1.7m). Jak můžu vyřešit ten přechod mezi plovoucí podlahou a betovnou deskou? Mám strach, že buďto se přes desku bude přenášet hluk, když je nějak propojím, a nebo v místě kde se dotýkají dlažba popraská.
Navíc OSB deska pod finálnímy prkny bude cca o 4mm níž něž betonová deska. Dlažba má 8mm tloušťku, aby byla ve stejné rovině jako dřevěná podlaha tak zbývají 2cm (1.6cm na betonové desce), čím tuto mezeru vyplnit?

Moc díky za rady, snad je to pochopitelné :) Přikládám fotku aktuálního stavu (bez plovoučky, jen liapor a OSB).

Měl jsem na mysli přechod z betonové desky na OSB. Dlažba bude přesahovat (kolem krbu třeba 1m).
Beton a OSB teda vyrovnám mazaninou zvlášť, budou oddělené dilatační páskou. Pak dám lepidlo na dlažbu a můžu položit dlaždici přes ty 2 plochy? Nebo už i lepidlo můžu nanést v jednom kuse přes obě plochy (dilatační pásku uříznout ve výšce mazaniny)?