Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytržená hmoždinka ze stropu sádrokartonu

možností je vícero. Např. pokud tam bude předmět s větší plochou, můžeš udělat dvě hmoždiny vedle (stále v zákrytu) a použít plechový pásek, do kterého v místě bývalé hmoždinky dáš vrut.

druhá varianta je stávající hmoždinku zasádrovat aby držela - to ale bude fungovat jen na lehčí "hardware" :-)

vyřežete kolem díry po hmoždince větší otvor, např. průměr 10 cm, dírou prostrčíte plech délky 15 cm a vruty ho přišroubujete skrz sádroš (na každé straně otvoru budete mít 2,5cm). Pak si ze sádrošu uděláte kolečko průměr >10 cm a to vložíte do otvoru a přišroubujete k plechu. Zapravíte, vymalujete a můžete dát na patřičné místo novou hmoždinku. Na youtube najdete spoustu videjí na toto téma...