Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vzpříčený předmět za dveřmi, nemůžeme se dostat dovnitř komory

Dobrý den, včera večer se nám stalo, že za dveřmi do komory se vzpříčil nějaký předmět(otvírání dveří dovnitř, panty zevnitř vpravo). Je možné, že to byla vysunutá zásuvka od skříňky, stojící na zemi (hned za dveřmi po levé straně od vchodu do komory; něco jsme do té zásuvky chvilku před tím ukládali). Nyní nemůžeme dveře otevřít, škvírka je jen několik milimetrů, dál nás to zkrátka nepustí. Stojíme tedy před problémem, zda do dveří prořezat díru či jak z toho maléru ven. Myslíte, že by nějaký šikovný člověk uměl poradit, jak na to a s co možná nejmenšími následky? Předem moc děkujeme za radu. VaP

Dobrý den pane Yardo, děkujeme za tip. Na zítřek jsme pozvali zámečníka, jestli by si s tím poradil. Škvírka je pouze asi 5 mm, zkoušeli jsme po odstranění práhu nazvednout dveře, ale nám se nepodařilo s tím pohnout. Tak uvidíme zítra. Máte pravdu, vyvrtaný otvor do dveří nebo majzlík a kladivo jsou až to poslední, co bychom si přáli udělat.Přesto díky za radu, dáme vědět, jak to dopadlo :-)VaP

Ono je docela možný, že se po*** mechanismus kliky - tohle se stalo mě - šel jsem do předsíně a za sebou jsem zavřel dveře do chodby - zpět už jsem se nedostal - musel jsem odejít ven hlavním vchodem a jít zadem...

Klika šla dolů, ale dveře se jen na pár mm pootevřeli... Zapadl zobáček od kliky a zasekl se napůl ve futrech a napůl v zámku....

Dobrý večer,
slíbili jsme, že dáme vědět, jak to dopadlo. Objednaný zámečník dnes dopoledne přišel, byl moc ochotný a snažil se, ale i přes různé pokusy se ani jemu nepodařilo s dveřmi pohnout. Takže nakonec musel vyříznout do dveří čtvercový otvor, abychom se dostali ke skříňce a mohli s ní manipulovat, resp. zavřít zásuvku, v níž uvízl kablík od nabíječky. Teď tedy zase musíme sehnat šikovného truhláře, aby vyříznutý čtverec usadil a upevnil na původní místo tak, aby to vypadalo co nejlíp.
Ale i tak všem přispivatelům děkujeme za rady.
Příjemný zbytek dne/večera
VaP