Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odvětrání kanalizace

Dobrý den všem

Prosím o radu z odvětráním kanalizace. Při úplné rekontrukci domku jsme udělali kompletně novou kanalizaci a instalatéři vyvedli odvětěrání kanalizace koupelny a WC nad střechu a ukončili prostupovými taškami s komínky. Problém je v tom, že se mi veškerý smrad vrací zpět do domu a patro je prakticky neobyvatelné. Jsme připojeni k nové spádové kanalizaci, ale nikdo v naší ulici odvětrání nemá. Musím ho mít nebo ho mohu zrušit a ucpat. Instalatéři dělají mrtvé brouky. Díky moc na radu.

Nerozumím tomu kudy a jak se veškerý smrádek vrací do domu. Odvětrání vůbec není nutné, natož povinné. To by musela být opravdu velká shoda okolností aby odtékající splašky vytvořily v potrubí takový píst, který by byl schopen vytáhnout vodu ze sifonů. V případě pochybností pak lze vyřešit osazením přisávací klapky.
Ve vašem případě bych ale důkladně prozkoumal, jestli není někde zapomenutá nezavíčkovaná odbočka, pračkový sifon který je osazený "do budoucna" nebo stará podlahová vpust.