Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stopkový teploměr

Dobrý den.
Mám v grilu stopkový teploměr.Cosi jsem v grilovací komoře předělal a nepřemýšlel,stopka je po úpravě dlouhá.Stopka má 150 mm a můj dotaz - můžu ji zkrátit o 70 mm?A nebo opatrně ohnout?Samozřejmě při zachování funkce.
Děkuji za odpověď a kutilství zdar!!

Nie. Stopka je rúrka a v nej je tyčka, su z rôznych kovov s rôznou teplotnou rozťažnosťou. Musel by si zmeniť aj stupnicu (bola by o polovicu kratsia) a mal by si veľky problém s kalibraciou.

Ohýbanie: Malé ohnutie zmení kalibráciu, väčšie ohnutie znefunkční teplomer.