Z firmy mi volali niekokoľkrát. Podotýkam jednali veľmi slušne, na rozdiel od pripadu z minulých rokov, kde mi v telefóne nadávali a vyhrážali sa súdmi (šlo o 2 firmy, ktoré boli v spore), empaticky az s nádychom veď pomožte, vidíte, že nám ubližujú. Že či by sme nezmazali vlákno, lebo ich silne poškodzuje. No možno by sme aj zmazali, keby sa neudiali nasledovné veci. Šlo hlavne o provokáciu usera BlankaH, ktorý ma vo vlákne viacero príspevkov a podprahovo sa pokúša ovplyňovať nespokojných zákazníkov. Čoho je moc to je moc....a tak vznikol tento článok.
Přejít na článek
Pro jednoduchost stačí osazenou desku plošného spoje po zapájení lehce potřít roztokem kalafuny v lihu, který se také někdy používá pro pájení. Destička se vezme do dvou prstů, mezi palec a ukazovák, drží šikmo nad nějakou ssavou podložkou, třeba zmačkanými a narovnanými novinami, aby to, co kápne nekáplo na koberec, nebo na zem a lehce namočeným štětečkem se šikmo potře po celé ploše.
Pozor: kalafuna nesmí zatéci do konektorů, vypínačů, přepínačů, potenciometrů, svorkovnic a dalších vodivých spojů, protože kalafuna je nevodivá a konektory a to ostatní, by nefungovalo.
Já to dělám tak, že vyrobím plošný spoj a ten hned natírám rozpuštěnou kalafunou v lihu. Výhoda je v tom, že se na to pak dobře pájí + to ten plošňák chrání. Doma mám taky klasický lodní bezbarvý lak - ten taky někdy používám, na ochranu to stačí, ale je nepájivý, tak pak už nemůžeš plošňák opravovat.
Nejsem az takovy zacatecnik, ale ani zadny profik a zase to neni tak nedostupna a slozita technika, aby to nekdo zrucnejsi nemohl pouzivat hned, tak tu dam odkaz, kde o tom pisu:
https://divnoblog.wordpress.com/2015/09/22/howto-u v-zelena-nepajiva-pasta/
na kontakty lze jste zvrchu treba kalafunu (nelakoval bych je necim nesundatelnym pro pripad oprav), ale v beznem prostredi je i pajka samotna celkem dobrou ochanou a zadna nekryta med nevycniva.