Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem anténní rozvod v RD - přestala jít jedna větev

zdravím,
RD, na půdě TV rozbočovač do 3 pokojů + obyvák. kabeláž normální koax + šroubovací konektory.

dívám se v obyváku na TV a najednou zničeho nic vypadne obraz a tv píše že není signál. ostatní 3 pokoje jedou ok.
do obyváku mi vedou z půdy 2 kabely. jeden tam kde je TV druhý na druhou stranu obyváku jako rezerva pro druhou TV do kuchyně. odpojím kabel ze zdi u TV, připojím ten rezervní, na půdě odpojím ten co se používal a připojím ten rezervní a TV opět jede.

nikde se nic nevrtalo, nesekalo.

nějaký nápad co s tím? dá se to v domácích podmínkách nějak změřit?
díky
ssq

Ked nejde len jeden kabel (a iny kabel na tom konkretnom vystupe rozbocovaca ide) tak uz si ho "zmeril".
F konektory mozu stracat kontakt na opletenie, zavisi od konektora. Alebo drat sa moze aj zlomit u skrutky ak to su antenne konektory so srubovacim stredom, pozri si konektory na oboch stranach.
P.S. antenny kabel sam o sebe sa zvycajne vnutri neprerusi, ak si ho niekde nezacvikol uplne 100kg silou. Takze pozeraj hlavne konektory.
Ak bol kablel niekde po ceste silno zacviknuty o nieco, tak moze byt v nom skrat, to sa da zmerat ohmmetrom.