Prostup stožářu folií (pod taškami)
Zdravím všechny.
Budu instalovat stožár na střechu a rád bych se zeptal, jaké je správné zajištění prostupu stožáru folií pod taškami. Jestli je košér nechat ji prořízlou a jen tak protáhnout, nebo ji nějak dolepovat.
Díky
JR.
Určite olepit, je k tomu i manuál, páč se může stát, že po trubce Vám poteče voda do objektu.
http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/aplikacni%20manu al.pdf
No, když ono bude dost těžké se k tomu dostat zezhora (vlastně od tašek), abych to olepil směrem "nahoru".
Dostanou se i speciální tašky na prostrčení trubky. Dřív se to dělalo klempířským oplechováním - směrem nahoru po trubce šel takový kužel a dole byla naletovaná plocha plechu, která se pod horní řadu tašek zastrčila, na dolní řadu položila a po stranách byly ohyby přes které se postranní tašky položily. Samozřejmě se to dělal z vnější strany taše, tedy ze střechy.
Diky, to samozřejmě na střeše už nasazené mám. Mě jde čistě o prostup pojišťovací folií.
Samozřejmě to můžu oblepit (i tou doporučovanou páskou), ale rozhodně to nemůžu udělat z vrchu (tam jsou tašky), ale pouze ze spodu (zevnitř střechy).
JR,
proč nemůžete sundat pár tašek?
Ty na hřebenu jsou přibité a tohle je řadu pod nimi. Přijde mi to jako zvláštní požadavek, kvůli osazení stožáru znovu rozebírat novou střechu. To opravdu musí být oblebené z vrchu?
Nemusí to být zalepeno zvrchu, klidně to KVALITMĚ zalepte ze spodu.
Ale je to jen na Vás...
Já bych nedemontoval střechu, ale jen několik tašek. A přibité tašky? Jaké to jsou? Ty se snad šroubují..Nový hřebík lehce vytáhnete..
SteinBruck
ja bych byl klidny, mysi se postaraju o vice der, nez po jedne tycce
Diky. Dam si rozhodne zalezet.
Tady se asi stala chybička.
Jak se k tomu stožáru, potažmo komínu - máš li, chceš dostávat?
Třeba po poničení antény počasím.
Asi jsi měl osadit tašky se stupy. Jsou sice nehorázně dražší, ale řeší tenhle problém.
Stupy mám jak ke komínu, tak ke stožáru. Tedy k budoucímu stožáru. S tím jsem počítal.