Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zazimovani Anglickych pelargonii

Zdravim. Mam otazecku, potrebuji zazimovat Anglicke ci Kralovske pelargonie, veskere veci kolem jsem si precetl ale nevim a nikde jsem to nenasel jestli se maji take zastrihavat na jednu tretinu jako muskaty a nebo se nestrihaji vubec? Nebo jak to je, ma nekdo zkusenost? Dekuji

u královských sa hlboké zastrihávanie nedoporučuje,to platí len pre ostatné druhy pelargonii,dôležitejšie je min. 6 týždňové obdobie pri cca 10°C podla možností čo najsvetlejšie miesto,substrát by nemal ani vtedy zbytočne dlhodobo presýchať,odstrihnúť len zaschnuté a inak zdevastované časti rastlín.....

zastrihnúť a upraviť tvar sa samozrejme dá,ale až na začiatku vegetácie,nie na zimu,rovnako aj korene,keď je to potrebné-škodcovia na koreňoch,uhnitie pri preliatí ap.,pokial sú korene zdravé a rastlinky nijako viditelne nestrádajú,je lepšie ich nechať "na pokoji"......u královských pelargonii je predpokladom bohatého kvitnutia dobre vyzreté výhony,ktoré prešli tou chladnejšou kludovou periodou v zimnom období odpočinku,u ostatných ako sú ťahavé a ostatné zasa nové výhony,ktoré začnú rašiť na jar,ke'd sa poskracované výhony prebudia k životu,takže hlavne z tohto dôvodu sa to u královských nedoporučuje na zimu skracovať výhonky,odstránia sa tým časti,ktoré vyzrejú,odpočinú si a sú predpokladom kvitnutia na jar nasledujúceho roku......