Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Termostat z ledničky - oprava přívodu

Zdravím, nevíte jak se dá nejlíp spojit ten drát, který vede z termostatu v ledničce, když se zlomil? Myslel sem že v tom budou aspoň 2 drátky, aby to mělo co spínat, ale je jenom jeden. Stačí to sletovat? Je vodivě spojený s plechem mražáku, takže je to asi jen zemění.

Aha asi máš pravdu, ale chladivo z ledničky tudy neuniklo, to bych poznal. Když to vede k termostatu, a konec je připevněný k mražáku, tak předpokládám, že na konci uvnitř musí být ten samotný termostat (bimetal) co reaguje na teplotu. Od toho by měly vést nejmíň 2 drátky, aby měl co spínat.

Takže vyměnit celou tu trubičku?

V té kapiláře není chladivo, je to samostatná součástka, nemá s chladící náplní nic společnýho. Ty dráty z termostatu samozřejmě někde vedou. V mé ledničce je ten termostat nahoře na stropě, samotná kapilára je přes metr dlouhá a vede až dolů k mražáku.
Takže otázka - zlomila se ta kovová kapilára, nebo dráty? Dráty budou na 100 % izolovaný, to poznáš.