Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Izolace pod budoucím plastovým oknem

Dobrý den, ahoj.
Tak jsem v další fázi tvorby okenního otvoru a tou je rovná deska pod okno a pod dlažbu.
Napadlo mě, že bych v části pod oknem nalepil vrstvu extrudovaného polystyrenu v tloušťce
asi 10 cm jak na výšku, tak na šířku, která by sloužila k odstranění tepelného mostu.
Místo pro polystyren bych vyřezal flexou do cihly. Ten bych pak přilepil k cihle např. PU
pěnou. Zbytek za polyšem bych vyplnil betonem a srovnal podle šalunku.
No a otázka zní. Má tohle smysl dělat? Nebo si jen přidělávám zbytečně práci? Z obrázků
snad bude zřejmé, co zamýšlím. Jak byste toto řešili případně Vy?

Děkuji Vám za pomoc.

[http://kutilska.poradna.net/file/view/3593-p115008 1-2-jpg]

[http://kutilska.poradna.net/file/view/3594-p115008 4-jpg]

Děkuji pane Cukrář!
Vypadá to dobře! Ale proč majitel nenechal nainstalovat okna tak, aby lícovala s fasádou? Nebude se v tomto případě zateplovat? Co je, prosím Vás, použito za polystyren kolem oken? Je to podlahový 100Z nebo extruďák?
Děkuji

Jen bych ještě dodal, že rekonstruuji dům, nemám novostavbu, takže řešení polystyrenu všude kolem oken by bylo docela komplikované, ale neříkám, že nemožné.

Zdravim. Normalne se zatepluje( kdyz uz se zatepluje a to poctive) kolem dokola i venkovni spaleta kolem ramu okna. Mezi okno penu a pasku. Ja mam vse tvoreno ve spaletach 2 cm extrudakem, vic jsem si nemohl dovolit z duvodu utopeni ramu. Lepi se i klasicky polys ale extrudak je tepelne a technicky lepsi. Ale pokud se prvne osadi cela spaleta polysem a pak se instaluje okenni ram tak proc ne, ja tenhle zpusob neznam, jsem laik:-)

Tohle všechno beru, ale Vy nejspíše máte na mysli stav, kdy okna nelícují s fasádou. U mě nová okna budou lícovat s fasádou a polystyren na fasádě bude o pár cm přesahovat přes rám oken. A proto by mě zajímalo, zda má význam dělat to, co je na fotografiích od pana Cukráře. S pěnou a páskou určitě počítám.

Pardon, spatne jsem se podival na obrazek. Tot otazka. Asi se to dela kvuli tepelnemu mostu, ale myslim si kdyz tam je pena a paska tak by to nemel byt az tak velky problem. Ale pokud okno bude licovat s obvodem zdiva tak je to asi zapotrebi. Rikam takovou zkusenost nemam. To vam musi poradit jini Prebornici a nebo zitra p. Cukrar.