Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem orná půda X zahrada

Dobrý den, byl jsem na MěÚ žádat o nějaké změny na domě a začali řešit, že mám pozemek kolem domu stále veden jako ornou půdu, že by bylo třeba ji změnit na zahradu. Nechápu sice proč, ale ptám se Vás, jestli s tím nemáte zkušenosti a jak to máte vy? Nechce se mi řešit papíry a znovu vkladovat na katastru, když je to dle mého soudu, zbytečné. Díky

začali to řešit protože ze zákona musíš ty nebo oni odvézt "ornici" tj pás půdy v tloušce cca 80cm(všude jiné) do deponie, je chráněná zákonem a do té doby nemůžou změnit využití pozemku - vyjmout ho z půdního půdního fondu, dovolit na něm něco provádět, atp.