Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ujíždějící zeď, dorovnat zateplením?

Ahoj všem.

Máme v běhu rekonstrukci střechy na starém domě. Máme odlitý nový (první, dříve žádný nebyl :-D) věnec, hezky se nám to sune do finále. Narazil jsem ale na zádrhel při výstavbě štítu. Vyrovnali jsme si povrch a jali se lepit první řady. Posléze, když už tvárnice byly viditelné zespodu jsem dostal pocit, že je tam něco křivě (řady tvárnic neseděly s hranou ozdobné římsy). Nepřikládal jsem tomu přílišnou pozornost, vím, že ozdobnou římsu předci neprovedli zrovna přesně (respektive celý vrchol zdi) a ujíždí to na sedmi metrech asi o 8 cm (výškově).
S hruzou jsem zjistil při bližší kontrole, že nejen výškový rozdíl římy je toho vinou. Tvárnice jsme začali klást podle vnitřní stěny zdi a uniklo nám, že vnější stěna není s tou vnitřní rovnoběžná. Prostě zeď není stejně tlustá a rozšiřuje se. Tenhle podraz jsem fakt nečekal a dostal mě do situace, viz obrázek:

[http://kutilska.poradna.net/file/view/3545-stit-pn g]

Ozdobná římsa naznačená oranžově, štít je tvořen stejnoměrnými tvárnicemi (je všude stejně silný). Přesto se mi pás, do kterého má přijít zateplení (modrý) rozšiřuje (na celé délce o 10cm, možná malinko víc). Obrázek je schematický, římsa ve skutečnosti pokračuje i za oba rohy. Opticky to vypadá podivně, ještě horší je však praktický dopad. Na římse totiž budou ležet tašky a tento "úlet" by byl dost vidět (musel bych tašky uřezat, nebo by mi na druhé straně kus chybělo.

Proto bych se rád zeptal, nemá-li někdo tip, jekým (a jestli vůbec) způsobem či materiálem by se dal uvedený úlet vyrovnat. Před štít mám přijít zateplení, ale seřezávat různě široké polystarenové desky do šikma asi nebude úplně elegantní řešení. Vata? Má to vůbec smysl, nebo se s tim mám poprat naaranžováním a řezáním tašek a jiná možnost není?

Potřeboval bych firmě, která mi bude budovat krov, dal jasné instrukce, ke které rovině má zakončit střechu.

Díky

JR.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Zkusím si vyrobit řezačku na polystyren, jak to tu je naznačené v jiném vlákně, to by se možná dalo… poslední
JR_Ewing 08.09.2015 06:12
JR_Ewing

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru