Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mnoho květů, málo dýní.

Vysadili jsme dýně hokaido, které hojně kvetly a ještě kvetou, ale dýniček je poskrovnu.
Moje vysvětlení:
patrně ty květy neoplodnily včely. Včel je málo a navíc neblahou roli může hrát blizoučký vinohrádek, který dozrává a láká vosy, jichž je tady spousta.

Je vysvětlení správné nebo píšu blbiny?
Děkuji.

My letos nasadili jedno jediné semínko hokkaido.... Aktuálně je z něho 10 velkých červených dýní a mnoho menších. Nicméně teď dumám nad správným okamžikem pro sklizeň. Prý až začnou zasychat stopky... To jako fakt?