Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odvlhčení sklepa

Zdravím,
vlastním objekt bývalého vodojemu, půdorys 7x7m, jde do hloubky cca 3m pod úroveň terénu, nadzemní část už je zbouraná a zůstal mi jenom "sklep" který chci ponechat a na tom postavit dům. Do toho sklepa mi ovšem místy prosakuje voda, nikdy jsem tam neviděl kaluž, jen jsou místy na podlaze podél stěn vlhké mapy. Stěny jsou suché. Dole u podlahy mám k dispozici odtokový kanál, ten je ale úplně na opačné straně než se objevuje vlhkost. Jak to co nejlevněji odvlhčit? Odkopat zeminu z venku a zaizolovat svislé stěny IPOU (nevím jestli tam nějaká izolace vůbec je), nebo udělat nějakou drenáž zevnitř po obvodu stěn s tím že se napojí na ten kanál? Podlahu ve sklepě budu zvedat ještě cca o 10cm.

Obkopat a zaizolovat. Nejsu stavař ale pokud vím tak se má léčit nemoc a né příznaky. Udělat "drenáž" vevnitř zlikviduje (a to asi jen špatně) příznaky nemoci. Zdi budou stejně vlhnout a kdo ví třeba se to jednou i rozsype. Proto by bylo vhodné to celé obehnat nějakou izolací aby se tam voda nedostávala.

A tu podlahu pro sichr taky zaizolovat.