Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojenie dvoch majakov

Zdravim,
robil som poriadky na povale a nasiel som dva majaky, stare, jeden modry z poziarnickeho auta a jeden ozanzovy. Robim zrovna detom podkrovnu izbu, tak by som im to chcel do nej rovno do sadrokartonu nainstalovat, takze potrebujem to zapojit za sadrokarton a by mi to tam nejako neskratovalo a nezhoreli sme(sadros mam protipoziarny). Viem, ze bracho ich niekedy davno zapajal na jeden zdroj, tajze parametre budu zrejme dost podobne. Parametre toho modreho su na motorceku 24V 0,6A 1,4W a ziarovka H1 24V/70W, na tom oranzovom som z motorceka vycital iba 24V(ostatne bolo necitelne) a ohladne ziarovky H3 24V (nic viac). Chcem sa spytat ci na zapojenie do siete bude stacit nieco taketo
dr-15-24-p751-122
alebo
http://datacomp.sk/adapter-premiumcord-napajaci-ad apter-230v-24v-1a-jednosmerny_d81450.html#.Vdg87_n tlBc
alebo co by ste mi odporucali, a ako presne to mam zapojit (za sebou, kazdy zvlast)? Uz som dlhsie zo skoly a slaboprudu sa nijako zvlast nevenujem.
Diky za rady
PV

H3 je také 70W žárovka, takže když to sečtem 70 + 70 + 15 + 15(rozběhové proudy)= 170 W, to znamená min. 200W/ 8,4 A /24V zdroj. (cca 1500 a víc Kč) a dráty - vodiče o průřezu 4 až 6 mm2. I tento zdroj je slabý lpv-100-12-p332-333. Důsledek těchto výkonů je ohřívání světel a oslepnutí dětí. Pokud stále trváte na majácích, může to být pro děti zajímavé, osadil bych světla žárovkami 21W/24V, což v ve výsledku znamená 21 + 21 + 15 + 15 = 72 W, to je 100W/ 4A/24 V zdroj a vodiče o průřezu 2,5 mm2. zdroj např. http://www.gme.cz/napajeci-adapter-sitovy-24v-5000 ma-5-5-2-1mm-t3-p751-704, ale taky to není nejlevnější. Možná by se našla i nějaká vhodná LED žárovka, ale ty jsou většinou na 12V DC nebo 230 V AC. Zapojit paralelně (viz Wikipedie, Googl) to znamená každý zvlášť, nebo vedle sebe dle dispozice v místnosti a umístění zdroje. Zdroj bych v žádném případě neschovával pod SD( ohřívání, výměna apod.) Asi by to chtělo elektrikáře, budete tam dělat i rozvody 230V.