Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tlumení vibrací reprobeden v kovové skříni

Zdravím a předem děkuji, že se zabýváte mým dotazem. Chtěl bych se zasvěcenějších zeptat, jak by jste řešili mou situaci, je jedno proč a jak, prostě mám kovovou skříňku na reprosoustavu 5.1, celé je to udělané tak, že repráky zapadají do prostoru tak, že jsou obklopeny 3mm silným plechem, samozřejmě jsem to navrhl tak, že na každý straně je pár milimetrů místa, to chci vyplnit něčím, co by tlumilo vibrací a parazitní pazvuky, který bude vydávat ten plech. Otázka zní: Čím vyplnit ty mezery, aby byl negativní vliv na kvalitu zvuku co nejmenší?

6gaa1940p Snad takhle, vkládám sem poprvý. Vlevo bude Subwoofer, vpravo dole v těch bedýnkách přijdou dva a nahoru do tý dlouhý police přijdou na kraje vejšky a mezitím center (Nejde mi o Surround, ale o využití prostoru a přenosnost (Na konstrukci s kolečky) Rozměry skříně jsou 800x400x460mm

Právěže na to už nechci nic vařit, ono takhle to i bez repro bude mít 57Kg :D Jinak šílenost to fakt je :D Ale jinak to prostě udělat nejde, aby to splnilo veškerý požadavky, osobně si myslím, že by to problém být neměl, snad jen u Subwooferu, protože ten má prostě brutální výkon a vzhledem k hluku, kde to budu provozovat to pojede minimálně na 50% výkonu, tak mně napadlo obložit alespoň ten subwoofer, momentálně mám možnost sehnat si gumovou podložku, nebo hrubou pěnovou destičku. Tak nevím, jestli to bude to pravý ořechový, chci to mít na nějaký úrovni, když už si s tím dávám tu práci ;)

Myslím, že trojka plech při těch rozměrech moc rezonovat nebude. Pokud ano, stačilo by mezi plech a stěnu beden vložit kousek pěnové gumy asi 10x10 cm, tlustý tak, aby byl mírně stlačen.
Ale co si myslím, tak větší problém, než rezonance plechu, bude umístění zadních repro dopředu.
Mám za to, že systém 5.1, je subwofer, centr, dva repro vpředu a dva vzadu.
Systém dekodéru vytváří úrovňové a fázové posuny, k vytvoření prostorového zvuku.
Pokud se zadní repro dají dopředu, budou se "hádat" s předními. Může vzniknout nepříjemný zvukový dojem, jako u přehození fáze u sterea. V uvedené sestavě bych raději zadní repro nezapojoval.