Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím vytmelit díry po hmožď. v bílých obkladačkách?

Dobrý den,
prosím o radu: ve staré koupelně z 60 let jsou takové ty klasické bílé obkladačky, bohužel na mnoha místech s dírami po hmoždinkách... Je plánována rekonstrukce (za rok či dva), takže jednou půjdou z domu, ale do té doby bude koupelna běžně používána.
Čím ty díry zatmelit? Nemusí to být úplně tip-ťop a ani stopa po díře...

Děkuji za rady.

ty jsem právě sundal, rsp. přes celý obklad byla taková šílená samolepící tapeta... to prostě muselo dolů. Ovšem počet děr mne pak zaskočil (nehledě na některé obkladačky, které šly dolů s tapetou...)

ale jo, taky jsem si říkal něčím malým bílým to zas přeplácnout

A co třeba barvy na sklo

Slupovací barvy na sklo. Velmi vhodný dárek pro děti. Na hladkou folii se nejprve nakreslí kontury, které se nechají zaschnout. Pak se plochy následně vyplní barvami. Kde má být plocha bezbarvá, doporučujeme ji vyplnit průhlednou barvou. To zajistí celistvost obrázku. Po dokonalém proschnutí obrázek opatrně sloupneme a přeneseme na sklo. Obrázek lze opakovaně vystavovat, pokud je archivován na hladké folii.

Z toho udělat různobarevné cákance, fleky a pak nalepit na ty dlaždice přes díry. Mohlo by to i rozveselit bílou koupelnu a navíc i zaměstnat i zabavit děti (pokud jsou).

pánové (předpokládám, žádné dámy jsem si nevšiml...), opravdu díky všem moc a moc za nezištné rady a především Váš čas

silikon by určitě šel, sádra taky (tu bych třeba zlehounka přetřel bílým latexem), bílá spárovačka též, i ty čudlíky nebo samolepky na sklo (děti jsou, zkušenost taky)...

zkusím jít cestou nejmenšího odporu: jde o 11 kousků, zeptám se ve stavebním bazaru, jestli by se nějaké obkl. nenašly, vymlátil bych staré, přilepil "nové", zamáznul spáry a na dva roky klid a estetika jakžtakž v plusu

no a když neseženu, tak nastoupí něco z výše Vámi uvedeného :)

no když už takhle - metr nejlevnějších obkladaček jsem kupoval za 115,- v nějakém baubau. Hodil jsem je kolem sprcháče a až sprcháč vyměním, obouchám je a dám si nějaké pěkné. A nebo dám ty samé, popravdě vůbec nevypadají špatně.

Chtít kupovat jedenáct obkladaček, bál bych se že mě z bazaru poveze houkavý auto ,-)

prosím o radu: ve staré koupelně z 60 let jsou takové ty klasické bílé obkladačky, bohužel na mnoha místech s dírami po hmoždinkách

Navíc je otázka, jestli tazatel sežene tenhle retro obklad stejného rozměru a alespoň přijatelného odstínu. Každá bílá totiž nemusí být stejně bílá, tak aby ty vyměněné kusy nebyly jak pěst na oko...:-/ Jestli to má být jen dočasně, taky bych to řešil silikonem.

tak abych řekl, jak to dopadlo - koupil jsem nějakých 15 ks obkladaček à 3 kč v bazaru, ve výrazně jiné barvě, po dokončení to vypadá skoro jako umělecký záměr, vymlátil všechny díraté (problém odsekat byl jen se dvěma, ostatní se loupaly jak perník), následně přilepeno, vyspárováno, výsledek řekl bych uspokojivý.

Nicméně děkuji všem za rady ohledně silikonu (tohle řešení jsem nedávno viděl v praxi, je určitě použitelné a mnohem méně pracné), samolepek atd.