Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dlouho nezapnutý voltmetr

Když mám 4dny zapnutý voltmetr, tak napětí ukazuje stále 0 i když napětí je nějaké. Když ho "restartuji" tedy vypnu a zapnu, už to jde? Jde o DT 830B. CO to způsobuje? Jak dlouho vydrží zapnutý aby pak dokázal měřit správně? Je změna skoková(že ze správné hodnoty skočí na nulovou)?

Tipuju, ze kontakty pod krouticim cudlitkem stoji za prd. Coz je obecna bolistka levnejch multimetru. Pokud by mel bejt provozovanej furt jako nejaky panelovy meridlo, nahradil bych otocnej cudlik kouskem pripajenyho dratu. I kdyz panelovy meridla dneska taky stoji par susnu.