Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukončení střešní izolace

Zdravím všechny přítomné a jdu hned k věci. Rozhodl jsem se, že si sám zateplím plochou střechu a trápí mě jen jedna věc. A to jak ji zakončit na jedné straně s vyústěním na okap. Napadl mě jeden způsob, ale nejsem si jist zda to tak můžu provést. Přikládám obrázek pro předvedení mého nápadu. Jako nosná část je betonová plocha se starým asfaltovým pásem, na který bych nalepil střešní polystyren, do něj bych na kraji vyřízl prostor pro zapuštění okapových háků, které bych pevně přikotvil hmoždinkami do betonové části střechy. Vyříznutý polystyren bych zpět vlepil na okapový hák, tak aby tam nezůstala prázdná díra. Nadále bych na polystyren přilepil a taktéž stejným způsobem přikotvil okapový plech. Na okapový plech a zároveň už i na polystyren přilepil samolepicí asfaltový pás a na ten další modifikovaný pás s posypem, který už by se připevnil plamenem. Boční stranu polystyrenu bych upravil už jako klasickou fasádu pomocí perlinky a vznikla by tak jednolitá(jednobarevná) fasáda až po okraj střechy(pod okapní plech). A teď přichází to hlavní, a to jest zda mi tuto konstrukci schválíte... Věřím že se tu najdou lidé, kteří už takovýto problém řešili nebo jsou prostě v tomto oboru znalejší :) Všem Vám děkuji za návrhy, nápady a jakékoli poznámky.
Nákres: Uxn

okapový hák v polystyrenu neudrží-bude se vylamovat. v těchto případech to řešíme dřevěným hranolem který slouží jak k opoře háků, tak k montáži oplechování. tento hranol odsadíte cca. 3cm od kraje střechy a olepíte polystyrenem + perlinka a fasáda