Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nivelace na dlaždice kvůli vinylové podlaze

Dobrý den,
pouštím se v právě koupeném bytě do dočasné renovace malé koupelny - dočasné proto, že je v hrozném stavu, ale příští rok (doufejme, nic není jisté) bych ji udělal nebo nechal udělat pořádněji, nicméně do té doby v tom nechci žít...

Na zemi je otřesné lino, půjde pryč, a pod ním ošklivé dlaždičky 10x10... Rád bych přes ně položil jednobarevné vinylové dlaždice 50x50 (jde o necelé 2 metry čtvereční, takže nákladově to šílené není). Předpokládám, že bude dobré nejprve dát slabou nivelaci, v podstatě jen pro vyrovnání největších nepřesností a hlavně pro zarovnání spár, které by se jinak myslím vyšlapávaly. Viz postup http://www.weber-terranova.cz/podlahy/pomoc-rada/p roblemy-a-reseni/jak-aplikujeme-nivelacni-hmoty-pr imo-na-dlazbu.html

Máte k tomu prosím někdo něco?
Stavební zkušenosti nemám, maximálně tak se škrábáním zdi, ale zdá se mi, že průměrný kutil by to mohl dát :)
Děkuji za Vaši případnou reakci.

Kouzlo té samonivelace je právě v metodě ŽAVES, kterou asi běžně aplikují všichni podlaháři ve velkých městech, aby to bylo rychle položený :-). Já jsem se jen díval přes rameno jak se položí 60 m^2 vinylu po bytě. Pokud máš ty kachle dokonale položené bez nutnosti ještě řešit sklon podlahy tak by se vyplatilo piplat se se spárami, když je to malá plocha. Na vinylu, jak je tenký, jde vidět každá nedokonalost v podlaze, pak už jen záleží jestli si takových nedokonalostí pozorovatel všimne nebo ne a to spíš ještě z určité vzdálenosti a barvě vinylu.

Taky si říkám - jde cca o 1,5 m čtverečního, navíc částečně za roh, nikdo to moc zkoumat nebude... a hlavně jde o dočasné řešení, na rok či max dva (doufejme). Když vyspárování pověnuji pár pečlivějších hodin, měly by na to ty nalepovačky jít, aniž by to bylo viditelně hrbolaté.