Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké čerpadlo pro výcuc vody z bazénu do pískového filtru?

Zdar, chystám se na výrobu pískové filtrace do bazénu. Mám betonovou vanu v zemi, ta má pouze jeden vypouštěcí otvor do kanalizace, nenapojím na něj nic. Potřeboval bych čerpadlo, které by bylo schopné vytáhnout vodu z hloubky cca 1m a poslat ji do filtru (čiže vytlačit taky metr do výšky). Tohle by bylo schopné provést i normální ponorné čerpadlo za pár kaček z Lidlu, ale kvůli bezpečnosti to nechci. I když bych ho při koupání vypínal, nemusí se stokrát nic stát a po stoprvní to zapomenu vypnout a náhodou to někde prošlehne a bude průser. Nemá někdo tip?

Tohle bude problem s kazdym cerpadlem. Spis bych to resil dukladnejma ochranama. Takze cerpadlo vlastni, co nejslabsi pouzitelnej jistic, kvalitni proudovej chranic a uzemeny vsechny kovovy prvky v okoli - idealne dukladne uzemnit zebrik do bazenu, trubky...
Druha varianta je pouzit cerpadlo na bezpecny napeti. Prodavaji se cerpadla na 12 ci 24V. Ale bude problem sehnat dost vykony a s dostatecnou zivotnosti. A kvalitni zdroj taky nebude zadna lace a bezpecny to je presne tak, jak je bezpecnej ten zdroj. Kolik si predstavujes prutok toho cerpadla?