Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Omítnutí stropu ve sklepě

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na technologický postup omítnutí stropu jako je na následující fotce:

http://files.escape-ltm-cz.webnode.cz/200000017-b8 7c2b974d/1.jpg

zajímal by mě materiál a způsob nanášení, případně rada, zda se to může použít ve vlhčím prostředí.

Mám 90 let starý, cihlový řadový dům, částečně podsklepený a chtěl bych ho trochu zvelebit.

Díky za každou radu, detaily mohu ještě upřesnit...

Ta fotka není úplně jasná ale odhadl bych že se jedná o "cucanec", kdo chce, cucaná omítka. Dneska to už nikdo neudělá. Sice na tom nic není ale není k tomu ani materiál. Tohle se dělávalo z poctivého domácího štuku z jemného, pod vodou prosátého písku a doma hašeného a odleželého vápna. Samotný štuk se po namíchání nechal ještě v řádech týdnů pod vodou odležet. Před samotnou aplikací se opět pěkně promíchal, nanesla se cca půlcentimetrová řidčí vrstvička, hned zaživa se do toho přitiskl kleťák až se pěkně přicucl, od toho ten cucanec a pak se od stěny celkem sprostě odtrhl, přičemž se vytvořila charakterická struktura provázená stejně charakteristickým zvukem. Vlhko tomu nevadí. Je to jen písek a vápno což se právě pro vlhké prostředí hodí. Ono totiž čím méně cementu a novodobé chemie, tím lépe.