Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Strk pod auto na svahu

Beton moc nemusim a navyse sa pritom moc nechcem narobit, takze som sa rozhodol pre strkove lozko. Na stanie aut pouzivam predzahradku, kde je miersny sklon svahu smerom na cestu...odhadujem to na cca 10 stupnov max. Za dazda a snehu je samozrejme problem vyjst na cestu, takze chcem pouzit na zlepseniu gripu strk (viem, ze v zime sa z toho blbo odhadzuje sneh, ale co uz). Otazka je aka frakcia, pretoze doteraz co som videl na domoch pouzivali pomerne velke frakcie (64-128), co sa mi zda uz moc, pretoze tie kamene su podla mna relativne ostre a mozu poskodit pneumatiku pri zabere.
Aky "idealny" strk je podla vas na toto vhodny?

Čo tak použiť zatravňovacie dlaždice,zhutniť riečný strk,z drveného tak frakciu do 64 a zasypať jemnejšou frakciou 0-4 zmiešanou s pieskom a zhutniť všetko.U mletého kameňa sa dá vybrať aj typ kameňa ako sa štiepi.Niektorý kameň má ostré hrany,iný trochu zaoblené.

Já bych se s tím moc nemazal a použil bych jednomletku 0-32, nebo 0-63. Kamenivo 32-63 gumám neublíží když na tom nebudeš zrovna driftovat, ale už se na něm blbě chodí a 16-32 je ve větší vrstvě na prd, protože se v tom zahrabeš a stejnak nevyjedeš. Proto se používá jednomletka která je relativně propustná pro vodu, nerozblátí se a udrží si celkem pevný, neklouzavý povrch. V podstatě cykloztezky se nedělají z ničeho jiného pokud nejsou asfaltové. Jen to má svá specifika.

Já použil k naprosté spokojenosti stejnou metodu, kterou se léta opravuje cesta do osady - štěrk 16-32, důkladně prosypaný odpadní drtí z cementárny. Neujíždí to, nezahrabu se v tom (a že zrovna moje auto to dělá rádo), po pár dosypáních je to jak stoletá cesta...