Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Řešení umístění balkonových dveří v rámci zateplování

Dobrý den všem kutilům.
Budeme v nejbližší době zateplovat dům bílým polystyrenem 140 mm. Řeším teď problémovou
část kolem balkonových dveří. Staré dvoudílné dřevěné budou vyměněny za plastové. V
příloze jsou tři obrázky. První je foto současného stavu, druhý je půdorysný pohled
současného stavu a třetí je návrh jak bych výměnu a zateplení provedl s ohledem na
největší eliminaci tepelných mostů. Můžete se mi, prosím Vás, někdo zkušený k tomuto
návrhu vyjádřit nebo navrhnout případné lepší řešení?

Dále: Podlaha balkonu je lehce šikmá, potažená jakousi lepenkou či gumou. Kdybych posouval nové plastové dveře blíže k balkonu - ven, z čeho a v jakém složení postavit na lepence základ pod balkonové dveře, aby co nejlépe izoloval?

Děkuji.

Návrh máte správně, jen počítejte s tím, že světlost (průchod) balkonových dveří bude cca o 17 - 18 cm menší než světlost stavebního otvoru. Pro vás tedy platí 59 - 60 cm. No stačí to. Na práh použijte tvrdý extrudovaný polystyren - Styrodur, Jackodur a chcete-li, pak izolační práh ProPasiv nebo Compacfoam. Ale běžný extruďák bez potíží vyhoví. Pro mudrlanty, práh není od toho aby se po něm šlapalo, ale aby se překračoval. Šlapou po něm jen děti do 3 let než se naučí že se to nemá a jejich muší váha neublíží a blbci.