Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Převod jednotky

Stejnosměrný motor na 36 V má vyjádřený výkon 0,30 Nm asi Newtonmetr ?? zná někdo převod na Watty ?? Hledal jsem v převodních tabulkách je tam všechno jak převést kilo vypraného prádla na množství tepla :-) ale jednotky Newton jsem nenašel.....

Krutiaci moment nemozno previest na vykon :) Jeidne co mozno, vypocitat mechanicky vykon zo znamych otacok a krutiaceho momentu. Teda poznas otacky motora pri momente 0,3 Nm ? Vtedy sa da vyratat mechanicky vykon ako sucin krutiaceho momentu a uhlovej rychlosti.

Převést nelze - viz odpověď výše.
Ale pokud to nelze najít na štítku motoru nebo v nějakém katalogu (fotka motoru, případně další údaje by nebyly? Mnoho z nás co sem chodíme a pokoušíme se odpovědět nevlastní křišťálovou kouli), dal by se změřit aspoň proud co si motor bere ze zdroje a z toho vypočítat příkon.