Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kompresor z chladničky

Dobrý deň , pri sťahovaní som našiel starý kompresor , skúšal som ho zapojiť , vyzerá to, že funguje. Čo by ma zaujímalo, z kompresoru ide 5 malých trubiek, všetky sú zablindované , skúšal som jednu uvolnit a ide z nej vzduch , ale dosť slabo . Otázka , ide vzduch zo všetkých rovnak ,alebo z niektorej ide silnejší tlak ??? Ďakujem za prípadnú odpoved

[IMG_2634.jpg]

Pak to nechal týden pod tlakem aby zjistil, zda někde není problém.

:-?
Nechceš mi říct, že jste tam normálně bydleli, když to bylo natlakované?
U bráchy zkoušeli plynaři trubky, natlakovali to a bráchovi v bytě explodoval plynoměr, bylo otevřeno až na zahradu a až tam se našly jeho části. Brácha plynařům řekl, že volá policii (podezření z obecného ohrožení) a do půl hodiny tam byl nějaký panák v obleku a dost to řešili, aby nebyl nějaký problém.

Zdravím, možná tlakoval topení jako klasické teplovodní a pak zjišťoval únik vody. Když u V8s "plynaři" tlakovali potrubí a prakticky to zavzdušnili, tak jak tam šel plyn, tak to buchlo, to je jasný. Jiná možnost je, že překročili tzv. PN číslo udávající maximální tlak v potrubí.;-)

My tam ještě nebydleli.Natlakoval to proto, že se pak zalejvaly podlahy a bylo to pro jistotu.Kdyby někdo šmrdnul vedle a porušil trubku, tak by to zasyčelo.A to by byl varovný signál zanechat práce a hledat poškození :-) . Radiátory a ani nic jiného na okruzích zapojeno nebylo.Všechno šlo do podlah, tak chtěl mít jistotu.

co mám já doma kompresor na foukání kola tenhle samý, je tam jedna trubička která fouká víc-rychleji jak to říct- podle tý fotky bych řekl že to je ta nezaslepená bez bílého konce-tam patří hadice na foukání., ta s tim bílým je přívod vzduchu-nebo vlastně přívod do okruhu- a měla by být co nejkratší a já na ní mám zpětný ventilek pro jistotu, ty dvě zaslepené do nich se nehrabat to je něco jako vyrovnávačka tlaku.

trubky nesná být ostě ohnutý nebo skřípnutý.