Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výroba náhradného plastového dielu do mikrovrtulníka

Zdravím, potrebujem si svojpomocne vyrobiť plastový diel do môjho RC vrtulníka, bohužial sa nedá kupiť u nás a v amerike to maju sice za 2€ ale doprava je strašne drahá...

takto to vyzerá:
http://www.symatoystore.com/image/cache/data/S32/S 32-07-Connect-buckle-500x500.jpg

je to malá sučiastka s rozmrom dlžky 10mm, širky 3mm a vnutorný rozmer toho očka je 1mm, skusil som si proste vystrihnuť z plastoveho obalu no nestačilo to a počas letu sa to uvolnilo...

napadla ma taká vec či je možné to nejako odliať, proste že si spravím formu kedže jednu taku sučiastku mam ale treba mi dalšiu no ale neviem ako sa to robí a či to je vobec možné doma niečo take spraviť :)

Takže čo mi poradíte? ako sa dá vyrobiť kopia nejakej malej sučiastky z plastu?

a musi to byt plastove ?

pokud mas v okoli nekoho kdo dela tistene spoje(DPS, PCB, .. ) urcite ti kus cuprexidu da.. =) nejlepe oboustraneho aby byla med na obou stranach a cuprax dyl vydrzel..

v pevnosti to bude daleko pevnejsi jak ten plastak a vahovej rozdil nebude pomalu zadnej..

hliníkový pásek, pilník, vrtačka a 1/2 hodiny otravné práce :-D;-), když by nevyhověl hliník, tak třeba kousek zlomeného pravítka, pertinax atd

odlít to jde, ale nevím, zda se ti to oplatí, musíš vyrobit silikonovou formu a lít to z pryskyřice, jenže bez vývěvy, byť malé, to neuděláš, tak to jde zkombinovat, z pryskyřice udělat bez formy cosi podobného a pak to růčo opracovat...

Hmm to vypadá jako táhlo od cykliky.... To že to nejde sehnat je absolutní blbost. Je to normálně dostupná součástka. A s délou je to taky jednoduché, stačí si koupit táhlo skládající se ze dvou oček a tyčinky, pak si délku našteluješ jednoduše zašroubováním. Takové táhla se dají normálně koupit. Podívej se třeba na rcking.

Nojo,ono se nám to píše,já mám zase vybavení všeho druhu na obrábění a spoustu věcí vyrobím komplet.Tohoto dílu bych se nebál ani jak se říká na koleně,je to celkem jednoduché.Stačí ruční vrtačka a do ní nějaký menší brusný kotouček a díl bude jak z fabriky-madeinchina.:-)